Silničáři sčítají škody po zimě

Miliónové škody hlásí po letošní zimě silničáři z celé republiky. Ministerstvo dopravy předběžně odhadlo náklady na potřebnou jarní a letní údržbu na čtyři miliardy korun. Škody jsou tak zhruba o polovinu větší než před rokem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výtluky na silnici

Výtluky na silnici | Foto: boskovicko.cz

Státní fond dopravní infrastruktury už přesunul 1 miliardu 750 milionů korun určených na stavbu dálnice D8 přes České středohoří na jiné účely. Z části se za peníze budou opravovat právě silnice po letošní zimě.

Například v královéhradeckém kraji jsou silničáři v terénu každý den a mapují škody po zimě. Letos jsou i tady o dost vyšší.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaké škody způsobila zima na silnicích v královéhradeckém kraji zjišťoval Martin Pařízek

"Náš první odhad je takový, že oproti loňskému roku je nárůst poškození okolo dvaceti procent, škody se výrazně projevují na všech komunikacích, zejména na silnicích druhých a třetích tříd bez ohledu na to, jestli je to podhorská oblast nebo nižší polohy," řekl za královéhradecké cestáře Petr Zima.

Nejenže se už největší výtluky průběžně opravují, ale nebezpečná místa musejí silničáři také označit. Lokalit je ale hodně. "Označení úseků je v současné době naší prioritou, v řadě případů je to označení celých úseků, řádově kilometrových," uvedl Zima.

Kdy se naplno začne s opravami škod ozimě bude záležet na počasí. Má se ale ještě ochladit a není vyloučeno, že silnice přikryje znovu sníh.

Igor Maňour, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme