Sněmovna dala rodičům postižených dětí možnost si přivydělat

Finanční situaci rodičů postižených dětí zlepší novela, kterou dnes schválila poslanecká sněmovna. Rodič, který se celý den stará o postižené dítě, by si kromě státního příspěvku mohl přivydělat až 3400 korun měsíčně. Infarktový průběh měla diskuse sněmovny o odpadech. Spory poslanců vůbec o způsob projednávání novely vyvrcholily odvoláním Václava Klause z řízení schůze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dítě na vozíku

Finanční situaci rodičů postižených dětí zlepší novela, kterou dnes schválila poslanecká sněmovna. Rodič, který se celý den stará o postižené dítě, by si kromě státního příspěvku mohl přivydělat až 3400 korun měsíčně. Mezi předkladateli návrhu novely byla i poslankyně Alena Páralová z ODS. "Ta výše toho příspěvku je v současné době asi 3 700 korun. Zákon umožňuje všem lidem, kteří se starají o tělesně nebo mentálně postižené a kteří pobírají příspěvek při péči o osobu blízkou, aby si k tomu ještě něco přivydělali."

Infarktový průběh měla diskuse sněmovny o odpadech. Spory poslanců vůbec o způsob projednávání novely vyvrcholily odvoláním Václava Klause z řízení schůze. Slovní přestřelka vypukla poté, co sněmovna zmařila snahu pražských zastupitelů umožnit obcím vybírat poplatky za objednané popelnice. Většina sněmovny byla pro platbu za hlavu, tedy že každý člověk hradí paušální částku v místě svého trvalého bydliště. K diskusi o odpadech se poslanci vrátí 9.dubna.

Markéta Kaclová, Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme