Soud poslal primátora Kladna do vazby

Kladenský primátor Milan Volf jde do vazby. Státní zástupci, kteří návrh na uvalení vazby podali, se domnívají, že Volf by měl zůstat za mřížemi proto, aby na svobodě nemohl ovlivňovat svědky a pokračovat v trestné činnosti. Volf ale tvrdí, že všechna obvinění jsou nesmyslná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Volf | Foto: Michal Krumphanzl

Okresní soud v Kladně tak vyhověl policejním vyšetřovatelům, kteří šéfa největšího středočeského města podezřívají, že kladenskému hokejovému klubu bez schválení zastupitelstva, tedy nezákonně, přidělil z rozpočtu města více než 40 milionů korun.

"Bylo rozhodnuto o jeho vzetí do vazby na základě spisového materiálu, který byl předložen soudu. Dosavadní důkazy odůvodňují zahájení trestního stíhání," potvrdila Českému rozhlasu předsedkyně senátu Jitka Hauptmanová.

Primátor po rozhodnutí soudu, kterému předcházel zhruba dvouhodinový výslech, přítomným novinářům řekl, že se mu celá věc špatně komentuje. "Od té doby co se to stalo tomu nerozumím, nemám pro to jediné vysvětlení a musím říct, že někdy zůstává rozum stát." Výrok kladenského soudu však odmítl blíže komentovat s odkazem na své právní zástupce.

Policie Volfa v pondělí obvinila ze zneužití pravomoci veřejného činitele. Za stejný trestný čin byl už loni obviněn i bývalý místostarosta Kladna Václav Přibyl. Oběma hrozí trest až tři roky vězení.

Volf se navíc bude zodpovídat se bude i z nákupu drahého služebního vozu Audi, které údajně pořídil bez výběrového řízení. To ovšem mluvčí kladenského magistrátu Ladislav Pavlík popírá. "Podle našeho názoru k žádnému pochybení nedošlo, neboť na nákup vozu Audi A8 bylo učiněno řádné poptávkové řízení a byla vybrána finančně nejvýhodnější nabídka," uvedl.

Státní zástupci nevylučují, že se počet obviněných ještě rozšíří. Během tříměsíční vazební lhůty shromáždí obě strany důkazní materiál. Mluvčí magistrátu říká, že zvrat ve vyšetřování může přinést výpověď důležitého svědka. "Nepodařilo se během osmačtyřiceti hodin vyslechnout Jaromíra Jágra staršího jako svědka případu," uvedl Pavlík.

Na kladenském magistrátu to nyní vře. Opozice, tedy sociální demokraté, se chtějí spojit s komunisty a požádat o mimořádné jednání zastupitelstva. Jediným bodem jednání by bylo odvolání občanskodemokratického primátora Volfa. "Odvoláváme primátora a doufáme, že nás podpoří i ostatní zastupitelé," potvrzuje člen zastupitelstva Radek Poláček.

Podle mluvčího Ladislava Pavlíka ale opozice zatím potřebné kroky neudělala. "My jsme do této chvíle neobdrželi žádnou oficiální žádost o svolání mimořádného zastupitelstva. Platí, že o svolání mimořádného zastupitelstva může požádat nejméně třetina zastupitelů."

Martin Hromádka, Miroslav Jedlička, Veronika Paroulková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme