Soud rozhodne v kauze muže, který měl otrávit svou bývalou ženu metanolem

Městský soud v Praze dnes rozhodne o muži, který podle obžaloby v březnu otrávil svoji exmanželku metylalkoholem. Podle státního zástupce chtěl zneužít situace a smrt bývalé manželky vydávat za oběť kauzy metyl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alkohol (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Muž je obžalovaný z toho, že zneužil alkoholismu své ženy a nastrčil jí do lednice směs vodky a metanolu. Žena láhev vypila a na následky otravy zemřela.

Obžalovaný se brání tím, že směsí nechtěl nikomu ublížit a chtěl ji použít na lakování. Smrt ženy označil za nešťastnou náhodu.

Soudce ještě potřebuje vyslechnout soudního znalce, který se nedostavil ke včerejšímu líčení. Všechny ostatní výslechy jsou ale hotové, a dá se tedy předpokládat, že senát rozhodne o trestu pro muže už dnes. Pokud mu vinu prokáže, hrozí muži až dvacet let vězení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šéf policejního týmu Metyl Václav Kučera byl hostem Ranního interview Radiožurnálu

Od prvních otrav metylalkoholem uplynulo už 14 měsíců a podezřelých lihovin se objevuje stále méně. Šéf speciálního vyšetřovacího týmu Metyl Václav Kučera se ale obává nadcházejícího adventu a Silvestra, kdy lidé vytahují staré zásoby.

„Doporučuji používat alkohol jen z ověřeného zdroje. V případě pochybností lahev raději zlikvidovat.“ Kučera věří, že v takovém rozsahu jako v nedávné minulosti už k otravám metylalkoholem nemůže dojít.

„Stále probíhají namátkové nebo i cílené kontroly. Aktivita kontrolních orgánů je velká a věřím, že opatření jsou taková, že k podobné aféře už nedojde.“

Igor Maňour, Tereza Bartůňková, Kryštof Benoni Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme