Soud rozhodne v kauze muže, který měl otrávit svou bývalou ženu metanolem

Městský soud v Praze dnes rozhodne o muži, který podle obžaloby v březnu otrávil svoji exmanželku metylalkoholem. Podle státního zástupce chtěl zneužít situace a smrt bývalé manželky vydávat za oběť kauzy metyl.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alkohol (ilustrační foto)

Alkohol (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Muž je obžalovaný z toho, že zneužil alkoholismu své ženy a nastrčil jí do lednice směs vodky a metanolu. Žena láhev vypila a na následky otravy zemřela.

Obžalovaný se brání tím, že směsí nechtěl nikomu ublížit a chtěl ji použít na lakování. Smrt ženy označil za nešťastnou náhodu.

Soudce ještě potřebuje vyslechnout soudního znalce, který se nedostavil ke včerejšímu líčení. Všechny ostatní výslechy jsou ale hotové, a dá se tedy předpokládat, že senát rozhodne o trestu pro muže už dnes. Pokud mu vinu prokáže, hrozí muži až dvacet let vězení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šéf policejního týmu Metyl Václav Kučera byl hostem Ranního interview Radiožurnálu

Od prvních otrav metylalkoholem uplynulo už 14 měsíců a podezřelých lihovin se objevuje stále méně. Šéf speciálního vyšetřovacího týmu Metyl Václav Kučera se ale obává nadcházejícího adventu a Silvestra, kdy lidé vytahují staré zásoby.

„Doporučuji používat alkohol jen z ověřeného zdroje. V případě pochybností lahev raději zlikvidovat.“ Kučera věří, že v takovém rozsahu jako v nedávné minulosti už k otravám metylalkoholem nemůže dojít.

„Stále probíhají namátkové nebo i cílené kontroly. Aktivita kontrolních orgánů je velká a věřím, že opatření jsou taková, že k podobné aféře už nedojde.“

Igor Maňour, Tereza Janouškovcová Bartůňková, Kryštof Benoni Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme