Soud snížil Pasovským tresty za trojnásobnou vraždu

U soudu v Českých Budějovicích padly tresty za trojnásobnou vraždu v Litvínovicích. Krajský soud za ni dnes odsoudil Ladislava Pacovského k trestu 25 let odnětí svobody a jeho syna Johna k jedenácti letům vězení. Krajský soud už jednou potrestal otce doživotním trestem a syna třinácti lety vězení. Rozsudky ale zrušil Nejvyšší soud.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ladislav Pacovský

Ladislav Pacovský | Zdroj: ČTK

Přesto Ladislav Pacovský dnešní verdikt neunesl a kvůli hlasitým nadávkám na adresu soudu, musel být vyveden. Jeho advokát Tomáš Bouzek se od dnešního chování svého klienta distancuje: "Pokud jde o excesy mého klienta, tak se nebudu vyjadřovat, protože odpovídají jeho povaze a nelze ovlivnit jeho způsob obhajoby." Tomáš Bouzek zvažuje proti rozsudku možnost odvolání.

Během obnoveného soudního líčení Ladislav Pacovský tvrdil, že všechny tři vraždy spáchal on. To mu ale senát krajského soudu neuvěřil. Podle něj jednu vraždu spáchal i jeho syn John. S tímto verdiktem obhájkyně Johna Pacovského Klára Slámová nesouhlasí a na místě se odvolala.

"Důvody, které uváděl soud byly chabé. Byly postavené na vodě, protože to ani jinak postaveno být nemohlo, když tam ty důkazy nebyly. Soud nerespektoval přímé důkazy ve věci, kdy se Ladislav Pacovský přiznal ke všem vraždám," doplnila obhájkyně.

S rozsudkem je nespokojený také státní zástupce Petr Žižka. Je stejně jako soud přesvědčen, že vraždili oba Pacovští a původně pro otce požadoval doživotní trest vězení: "Na druhou stranu jsem spokojen alespoň v tom smyslu, že byl uložen výjimečný trest na 25 let. Přesto s největší pravděpodobností podáme odvolání jak do výroku o vině tak do výroku o trestu."

Filip Černý, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme