STEM: Dostál je neoblíbenější politik, střídá Buzkovou

Nejpopulárnějším politikem je podle lednového průzkumu agentury STEM šéf resortu kultury Pavel Dostál. Nejdéle sloužící ministr, který bojuje s rakovinou, v současné vládě vystřídal v čele žebříčku popularity ministryni školství Petru Buzkovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Dostál | Foto: Igor Šefr

Zatímco v listopadu hodnotilo Dostála velmi a spíše příznivě 45 procent lidí, v lednu to bylo 61 procent, což je historicky nejlepší Dostálův výsledek. Podle STEM lze za lednovou oblibou ministra kultury spatřovat zejména sympatie veřejnosti s jeho bojem se závažnou chorobou.

Za Dostálem a Buzkovou, kterou velmi a spíše příznivě hodnotilo 52 procent dotázaných, se umístili předseda ODS Mirek Topolánek (48 procent), úřadující šéf ČSSD a premiér Stanislav Gross (47 procent) a pražský primátor, místopředseda ODS Pavel Bém (47 procent).

Nejhůře hodnotili lidé ministra práce a sociálních věcí Zdeňka Škromacha (ČSSD), předsedu KSČM Miroslava Grebeníčka a ministry Miladu Emmerovou (ČSSD) , Karla Kühnla (US-DEU) a Cyrila Svobodu (KDU-ČSL).

Žebříček popularity podle STEM ukazuje, že od loňského listopadu si polepšili všichni sledovaní politici kromě Emmerové, u níž pokles příznivých hodnocení pokračuje. Největší vzestup zaznamenali kromě Dostála ještě ministři průmyslu Milan Urban (ČSSD) a zahraničí Svoboda.

STEM dále zjistil, že popularita premiéra Grosse a Topolánka, který ho chce v čele vlády vystřídat, se v posledních dvou letech sblížily a od loňského listopadu je populárnější předseda ODS. Loni v listopadu ho velmi a spíše příznivě hodnotila o tři procenta více lidí než Grosse, teď v lednu to bylo o jedno procento více.

Nejméně známými politiky ve veřejnosti jsou vicepremiér pro ekonomiku Martin Jahn, jehož nezná více než polovina obyvatel, ministři vnitra František Bublan (nestraník) a pro místní rozvoj Jiří Paroubek (ČSSD) a Jaroslav Bureš, který má ve vládě na starosti legislativu. Tyto tři ministry neznají dva občané z pěti.

Petr Doležel, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme