Tepla z Opatovic se lidé dočkají nejdříve příští středu

První teplo z opatovické elektrárny dostanou odběratelé nejdříve příští středu. Do té doby bude pokračovat střídavé vytápění Hradce Králové, Pardubic a Chrudimi ze záložních zdrojů. Vedení elektrárny dnes přirovnalo havárii střechy kotelny k pádu meteoritu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

topení

Podle výrobního ředitele Ladislava Kudrnáče až po této události začala společnost uvažovat o vytvoření dosud neexistujícího záložního zdroje v Hradci Králové.

Vedení společnosti sice 10 hodin po sobotní havárii slíbilo, že topit se začne nejpozději dnes, jak ale řekl ředitel Elektráren Opatovice František Hejčl, byl to první odhad v kritické situaci. "Považovali jsme za velice zásadní nezneklidnit obyvatelstvo, že jde o něco, co se bude řešit do vánoc."

Dnes již čtyři obří jeřáby pracují na odstranění 1500 tun ocelových konstrukcí. V současné době je nejlépe připraven kotel číslo 1 a 6; v Hradci Králové pomohou s dodávkou tepla i dva zapůjčené plynové kotle z Prahy, které budou instalovány v areálu ZVÚ. Do provozu by měly být uvedeny o víkendu.

Na teplou vodu si lidé v postižených městech počkají ještě o něco déle. Její dodávky budou obnoveny až poté, co se podaří zateplit všechny objekty, tedy někdy koncem příštího týdne.

Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme