Tepla z Opatovic se lidé dočkají nejdříve příští středu

První teplo z opatovické elektrárny dostanou odběratelé nejdříve příští středu. Do té doby bude pokračovat střídavé vytápění Hradce Králové, Pardubic a Chrudimi ze záložních zdrojů. Vedení elektrárny dnes přirovnalo havárii střechy kotelny k pádu meteoritu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

topení

Podle výrobního ředitele Ladislava Kudrnáče až po této události začala společnost uvažovat o vytvoření dosud neexistujícího záložního zdroje v Hradci Králové.

Vedení společnosti sice 10 hodin po sobotní havárii slíbilo, že topit se začne nejpozději dnes, jak ale řekl ředitel Elektráren Opatovice František Hejčl, byl to první odhad v kritické situaci. "Považovali jsme za velice zásadní nezneklidnit obyvatelstvo, že jde o něco, co se bude řešit do vánoc."

Dnes již čtyři obří jeřáby pracují na odstranění 1500 tun ocelových konstrukcí. V současné době je nejlépe připraven kotel číslo 1 a 6; v Hradci Králové pomohou s dodávkou tepla i dva zapůjčené plynové kotle z Prahy, které budou instalovány v areálu ZVÚ. Do provozu by měly být uvedeny o víkendu.

Na teplou vodu si lidé v postižených městech počkají ještě o něco déle. Její dodávky budou obnoveny až poté, co se podaří zateplit všechny objekty, tedy někdy koncem příštího týdne.

Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme