Podmínka a pokuta 20 tisíc. Soud potrestal ženu za nenávistný komentář k fotce teplických prvňáčků

Soud potrestal šestadvacetiletou ženu z Tachova za nenávistný komentář na sociální síti pod fotkou teplických prvňáků. Jak zjistil server iROZHLAS.cz, žena dostala podmínku a pokutu ve výši 20 tisíc korun. Rozhodnutí ještě není pravomocné.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotka žáků první třídy na Základní škole Plynárenská v Teplicích, která vyvolala řadu nenávistných reakcí na sociálních sítích

Fotka žáků první třídy na Základní škole Plynárenská v Teplicích, která vyvolala řadu nenávistných reakcí na sociálních sítích | Foto: Zdeněk Traxler | Zdroj: Deník

„Obviněná byla trestním příkazem uznána vinnou přečinem podněcování nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod a za to byla odsouzena k podmíněnému trestu odnětí svobody ve výměře osmi měsíců se zkušební dobou 18 měsíců a k peněžitému trestu ve výši 20 tisíc korun,“ uvedla pro server iROZHLAS.cz Michaela Řezníčková, předsedkyně Okresního soudu v Tachově. 

Ten na začátku tohoto týdne trestním příkazem rozhodl, že je žena vinna. Výši trestu ale mohla Řezníčková sdělit až poté, co bylo rozhodnutí doručeno všem účastníkům řízení.

Teplická škola, která byla cílem rasistů, dostala peníze z první sbírky. Prvňákům koupí tablety

Číst článek

Mladá žena z Tachova se podle obžaloby na sociální síti přidala k nenávistným komentářům pod fotkou žáků teplické první třídy. V příspěvku použila slovo „rovnou“ a k němu připojila obrázek pistole.

Fotografii dětí zveřejnil Deník, někteří z diskutujících však děti označili za malé sebevražedné atentátníky, další zase připojili poznámky v souvislosti s tím, že škola sídlí v Plynárenské ulici. „Tam by sednul granát jak pr**l na prkýnko,“ zněl například jeden z komentářů.

Pokud žena peněžitý trest neuhradí, půjde na dva měsíce do vězení. Rozhodnutí zatím není pravomocné.

hm Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme