Teplická škola, která byla cílem rasistů, dostala peníze z první sbírky. Prvňákům koupí tablety

Základní škola Plynárenská v Teplicích dostala ze sbírky od sdružení Romea 225 tisíc korun. Jde o reakci této organizace na nenávistné komentáře u fotografie žáků první třídy zveřejněné loni v listopadu. Policisté v této souvislosti prověřují tři lidi, zatím nikoho neobvinili. Ve třídě jsou mimo jiné romské, arabské a vietnamské děti. Komentáře na sociálních sítích narážely převážně právě na jejich národnost.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předávání výtěžku první sbírky pro ZŠ Plynárenská v Teplicích

„Útok na děti ve školách jsou jiná kvalita, než blbé řeči ve sněmovně,“ vysvětlil Radiožurnálu důvod, proč sbírku inicioval sociolog a bývalý poslanec za KDU-ČSL Ivan Gabal.

Nejsem nějaký rasista... velký, prvňáky jsem do plynu neposílal, hájí se autor komentáře pod fotkou z Teplic

Číst článek

Ředitelka školy Marcela Prokůpková oznámila, že z peněz se budou těšit i napadení prvňáci. „Dostanou tablety a část bude na člověka, který těm dětem bude pomáhat nejen s učením, ale také s jejich problémy a na podporu dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.“

590 tisíc z další sbírky škola v následujících letech využije na ozdravné pobyty nebo pořízení sportovních potřeb.

Kauza nenávistných komentářů

Teplický Deník pořídil na podzim fotku v rámci svého seriálů o žácích první třídy, na které byly děti ze Základní školy Plynárenská v Teplicích. Třídu tvoří mimo jiné romské, vietnamské a arabské děti, kterým následně začali lidé na sociálních sítích vyhrožovat.

„Třída plná teroristů, tam by sednul ruční granát, rovnou střílet,“ psal jeden z uživatelů. „Ještě že jsou ze ZŠ Plynárenská. Řešení se přímo nabízí,“ reagoval Víťa Kroupa, kterého se následně serveru iROZHLAS.cz podařilo vypátrat. Reportér Ondřej Golis mluvil také s Alenou Čtvrtlíkovou, která napsala, že rodiče „našich“ dětí by si na školu měli stěžovat.

Agresoři vyhrožovali jak dětem, tak i pedagogům. Nenávistnými komentáři se začali zabývat policisté. Prověřují kvůli nim tři podezřelé. Nikdo ale dosud nebyl obviněn.

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme