Termín pohovoru kvůli americkému vízu lze sjednat internetem

Ode dneška se zjednoduší proces vyřizování žádostí o americká víza. Alespoň částečně. I nadále budou konzulární úředníci posuzovat žádosti při osobních pohovorech s občany. Termín pohovoru už ale nebude nutné dohadovat na placené telefonní lince, ale přes internet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohovor s imigrační úřednicí při vstupu do USA | Foto: Alexandr Pícha

Vhodný termín si přitom bude moci žadatel o vízum sám vybrat na webové stránce velvyslanectví Spojených států. Systém dojednání schůzky vysvětlil zástupce generálního konzula USA v Praze Mario Mesquita:"Každý si může může vybrat volný čas, kalendář obsahuje všechny volné termíny v měsíci. Například zájemce o červencový termín, může přehled najít na internetu."

Americký prezident G. Bush vzkázal Čechům, že s Kongresem tvrdě pracuje na zákonu, který má zrušit vízovou povinnost pro cesty do Spojených států. Šéf Bílého domu řekl Mladé frontě Dnes, že chápe frustrace Čechů, když vidí sousedy, jak cestují za oceán mnohem jednodušeji.

Milan Kopp, Lucie Weissová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme