Tripartita bude asi prostředníkem mezi stávkujícími a vedením ČT

Roli prostředníka mezi stávkujícími pracovníky ČT a jejím vedením zřejmě převezme Rada hospodářské a sociální dohody. S tím souhlasil předseda rady a ministr práce a sociálních věcí Vladimír Špidla. Tripartitu o zprostředkování požádali odboráři, schůzce se nebrání ani vedení televize.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Očekává se, že obě strany sporu by se mohly na schůzce organizované tripartitou sejít velmi brzy. Věra Valterová, kterou generální ředitel Jiří Hodač pověřil řízením televize, se takovému setkání podle svých slov také nebrání, dosud však nebyla ze strany tripartity oslovena. Podle jejího názoru by teď měli především stávkující zvážit, co mohou nabídnout. Podle ní už byla splněna více než polovina požadavků stávkujících, a tak by odbory mohly například přejít ze stávky do stávkové pohotovosti.

Zaměstnanci televize nyní po rezignaci Jiřího Hodače požadují především odchod lidí, které jmenoval, tedy i Valterové. Co od první oficiální schůzky očekává Valterová? Podle jejích slov vyjasnění toho, na čem se s odboráři shodne a v čem je teprve třeba hledat pro obě strany vyhovující řešení.

Českomoravská konfederace odborových svazů souhlasí s tím, aby zaměstnanci České televize ve stávce pokračovali. Stávkovat by měli až do doby, dokud nebude možné jednat s lidmi, kteří nejsou svázáni s vedením bývalého generálního ředitele Jiřího Hodače. Po rozhovoru s předsedou televizních odborů Antonínem Dekojem to prohlásil šéf největší odborové centrály Richard Falbr. Podle něho je třeba zajistit beztrestnost stávkujících, včetně pokračování pracovního poměru těch lidí, kterým byly doručeny výpovědi.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme