Události dnes možná nebudou z Kavčích hor

Vedení České televize chce podle krizového štábu, který koordinuje postup vzbouřenců proti nově jmenovanému generálnímu řediteli ČT Jiřímu Hodačovi, vysílat zprávy odjinud než z budovy zpravodajství. „Máme informaci z několika zdrojů, že se připravuje vysílání zpravodajských relací odjinud než z budovy zpravodajství České televize,“ uvedli členové štábu v polední zpravodajské relaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Vzbouření zaměstnanci dále prohlásili, že za případné důsledky, které to způsobí ve vysílání České televize, nenesou odpovědnost. Člen krizového výboru Filip Černý řekl, že podle jeho informací, pocházejících z brněnského studia, připravuje nové vedení televize alternativní vysílání dnešní hlavní zpravodajské relace Události pravděpodobně z Brna popřípadě z pražského Barrandova. Dosavadní ředitel brněnského studia Zdeněk Drahoš je loajální k novému řediteli ČT.

Na svou funkci rovněž rezignoval ředitel výroby a techniky ČT Vít Novotný. „Byl návrh na odvolání šéfredaktora zpravodajství pana (Bohumila) Klepetka a s tím já nemohu souhlasit,“ odůvodnil své rozhodnutí v polední zpravodajské relaci.

Na jejich stranu se postavila řada televizních a filmových tvůrců, spisovatelů, herců a dalších osobností kulturního a veřejného života. Dnes odpoledne se sešli v pražském kině MAT. Společně s krizovým štábem a zvažují další formy protestů proti Hodačovi a postupu Rady ČT.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme