Události dnes možná nebudou z Kavčích hor

Vedení České televize chce podle krizového štábu, který koordinuje postup vzbouřenců proti nově jmenovanému generálnímu řediteli ČT Jiřímu Hodačovi, vysílat zprávy odjinud než z budovy zpravodajství. „Máme informaci z několika zdrojů, že se připravuje vysílání zpravodajských relací odjinud než z budovy zpravodajství České televize,“ uvedli členové štábu v polední zpravodajské relaci.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vzbouření zaměstnanci dále prohlásili, že za případné důsledky, které to způsobí ve vysílání České televize, nenesou odpovědnost. Člen krizového výboru Filip Černý řekl, že podle jeho informací, pocházejících z brněnského studia, připravuje nové vedení televize alternativní vysílání dnešní hlavní zpravodajské relace Události pravděpodobně z Brna popřípadě z pražského Barrandova. Dosavadní ředitel brněnského studia Zdeněk Drahoš je loajální k novému řediteli ČT.

Na svou funkci rovněž rezignoval ředitel výroby a techniky ČT Vít Novotný. „Byl návrh na odvolání šéfredaktora zpravodajství pana (Bohumila) Klepetka a s tím já nemohu souhlasit,“ odůvodnil své rozhodnutí v polední zpravodajské relaci.

Na jejich stranu se postavila řada televizních a filmových tvůrců, spisovatelů, herců a dalších osobností kulturního a veřejného života. Dnes odpoledne se sešli v pražském kině MAT. Společně s krizovým štábem a zvažují další formy protestů proti Hodačovi a postupu Rady ČT.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme