V Česku klesly emise skleníkových plynů. Lidé ale nadále trpí nadměrným hlukem

Mnoho lidí nejen ve velkých městech trpí nadměrným hlukem. Oproti tomu například emise skleníkových plynů u nás klesají. Upozorňuje na to zpráva o stavu životního prostředí, kterou dnes projednává vláda.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Téměř nehybná kolona v Křenové směrem ke Kolišti

Téměř nehybná kolona v Křenové směrem ke Kolišti | Foto: Vladan Dokoupil

Životní prostřední v Česku se zlepšuje, třebaže emisní náročnost Česka je o více než 70 procent vyšší ve srovnání s ostatními zeměmi Evropské unie.

Z dokumentu kromě toho vyplývá, že spousta lidí nejen ve velkých městech trpí nadměrným hlukem. Za přílišný hluk může tradičně nejvíc automobilová doprava, v roce 2011 to bylo z 90 procent.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ivo Vaněk, prezident Národní hlukové observatoře, byl hostem Radiožurnálu

Na hlavních silnicích v obcích ovlivňuje více než polovinu jejich obyvatel. V roce 2011 byla nadměrným hlukem v Česku zatížena celkem 3 procenta lidí, v městských aglomeracích to ale byl každý desátý.

Ruchem z dopravy po většinu dne trpí i paní Zdena, která pracuje v centru Prahy u magistrály. „Vzhledem k tomu, že mám kancelář v Legerově ulici, tak dopravní provoz je vysoký a musíme tomu přizpůsobit způsob fungování. Zaměstnavatel nám zajistil klimatizaci a větráme jen v ranních hodinách, kdy ten provoz ještě není takový.“

Nejnovějším zněním Zprávy o stavu životního prostředí se budou zabývat i ministři na jednání vlády.

Igor Maňour, Zuzana Petráňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme