V Litovli se ztratil chlapec

Už druhý den pátraly neúspěšně týmy policistů a hasičů po šestiletém chlapci z Litovle na Olomoucku. Hoch zmizel včera odpoledne. Protože se v řece Moravě našly jeho boty, potápěči a hasiči prohledávali koryto směrem po proudu. Podle šéfa litovelské policie začali rodiče syna postrádat včera po poledni. Zatím je stále nezvěstný. Pátrání je do zítřka přerušeno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

řeka | Foto: Jana Balounová

Svědci potvrdili, že včera po poledni sklouzl chlapec při hře do řeky Moravy. Záchranné týmy s potápěči, které dva dny pročesávaly řeku i břehy, vidí jen minimální naději, že hoch by mohl přežít a dostat se z řeky. Mluvčí olomoucké policie Jitka Dolejšová potvrdila, že zítra budou po chlapcově těle pátrat pomocí vrtulníku s termovizí.

Policisté vyhlásili celostátní pátrání a hledali hocha u jeho přátel a příbuzných. Jeden z kamarádů jim pak potvrdil, že viděl, jak chlapec spadl do řeky. Tam záchranáři také našli jeho boty. Mluvčí podotkla, že kamarád se svěřil dospělým až později.

Pátrání policistům ztěžuje velké množství vody po sněhových a dešťových přeháňkách. Podle mluvčí olomoucké policie Jitky Dolejšové se do akce zapojily už desítky lidí. "Byli přivoláni hasiči a potápěči z Ostravy, kteří propátrávali rameno řeky Moravy od jezu směrem k Lhotce. Bohužel chlapce nenašli. U řeky se našla bota chlapce a jeden z kamarádů přiznal, že s tímto chlapcem byli u vody. Jedna z variant je, že se chlapec utopil, ale jestliže se nenajde tělo, tak je to pouze hypotéza."

Markéta Kaclová, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme