V Thajsku potvrdili šestou českou oběť tsunami

Počet obětí prosincové katastrofy v jihovýchodní Asii z řad českých občanů stoupl na šest. V těchto dnech totiž testy DNA potvrdily v Thajsku totožnost ženy z České republiky. Žena je v pořadí šestou z celkem osmi pohřešovaných Čechů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z těchto míst po ničivé tsunami vyprostili živí stovky mrtvých. | Foto: Petr Sirotek

Potvrdil to náš velvyslanec v Thajsku Jiří Šitler: "Mohu potvrdit, že byla identifikována další oběť z řad českých občanů. V tuto chvíli jsou ještě pohřešováni dva čeští občané, o kterých se domníváme, že zemřeli v Thajsku." U pohřešovaných Čechů je podle něho jen minimální naděje, že přírodní katastrofu přežili. Muž a žena zmizeli na thajském ostrově Phi Phi, kde byli na společné dovolené.

Nejprve byla identifikována čtyřiadvacetiletá česká turistka na thajském ostrově Pchúket, jejíž ostatky domů přepravilo armádní letadlo na počátku letošního roku. Za dva měsíce experti určili další tři těla. Pátá česká oběť tsunami byla identifikována na Srí Lance počátkem dubna. Nyní, čtyři měsíce po neštěstí, se podařilo potvrdit totožnost šesté oběti.

Ničivé zemětřesení a následná vlna tsunami zabily v oblasti Indického oceánu na konci loňských vánočních svátků kolem 300.000 lidí, z nichž velká část pochází z Indonésie. Česká republika zprvu neměla informace o více než třiceti svých občanech, většina z nich se ale postupně ozvala.

Regina Prouzová-Květoňová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme