Václav Havel hospitalizován

Prezident Václav Havel byl v pondělí vpodvečer převezen do Ústřední vojenské nemocnice v Praze-Střešovicích. Prezident měl odpoledne potíže s dýcháním. Jak řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu mluvčí prezidentské kanceláře Martin Krafl, u Václava Havla došlo odpoledne po odjezdu polského prezidenta Aleksandra Kwašniewského ke zhoršování dušnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel

"Osobní lékař Ilja Kotík rozhodl o převozu do Ústřední vojenské nemocnice, kde prezident absolvoval rentgenová a poslechová vyšetření, uvedl Krafl. "Ta potvrdila nevzdušnost části pravé plíce. Lékařské konzilium proto rozhodlo o prezidentově hospitalizaci. Další zprávy o prezidentově zdrřavotním stavu poskytnou lékaři v úterý odpoledne," zdůraznil pro ČRo 1 - Radiožurnál Martin Krafl.

Zdravotní problémy trápí pětašedesátiletého prezidenta již řadu let. Před touto hospitalizací byl v nemocnici koncem října, a to kvůli potížím s průduškami. Měsíc před tím byl v nemocnici, když ho zastihla srdeční arytmie. V prosinci 1996 lékaři Havlovi odebrali právě polovinu pravé plíce, aby odstranili zhoubný nádor.

Milan Kopp, Jaroslav Mareš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme