Václav Havel hospitalizován

Prezident Václav Havel byl v pondělí vpodvečer převezen do Ústřední vojenské nemocnice v Praze-Střešovicích. Prezident měl odpoledne potíže s dýcháním. Jak řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu mluvčí prezidentské kanceláře Martin Krafl, u Václava Havla došlo odpoledne po odjezdu polského prezidenta Aleksandra Kwašniewského ke zhoršování dušnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel

"Osobní lékař Ilja Kotík rozhodl o převozu do Ústřední vojenské nemocnice, kde prezident absolvoval rentgenová a poslechová vyšetření, uvedl Krafl. "Ta potvrdila nevzdušnost části pravé plíce. Lékařské konzilium proto rozhodlo o prezidentově hospitalizaci. Další zprávy o prezidentově zdrřavotním stavu poskytnou lékaři v úterý odpoledne," zdůraznil pro ČRo 1 - Radiožurnál Martin Krafl.

Zdravotní problémy trápí pětašedesátiletého prezidenta již řadu let. Před touto hospitalizací byl v nemocnici koncem října, a to kvůli potížím s průduškami. Měsíc před tím byl v nemocnici, když ho zastihla srdeční arytmie. V prosinci 1996 lékaři Havlovi odebrali právě polovinu pravé plíce, aby odstranili zhoubný nádor.

Milan Kopp, Jaroslav Mareš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme