Z pražského vánočního stromu vznikly mobilní záhony, lavička a hmyzí hotely. Dostali je senioři

Ze smrku, který v adventu zdobil pražské Staroměstské náměstí, letos vznikly zahradní prvky do dvou domovů pro seniory. Domovu Sulická na Praze 4 zástupci hlavního města předali dva hmyzí hotely a tři vyvýšené mobilní záhony. Další vyrobený prvek, zahradní lavička, v tomto týdnu putoval do Domova seniorů v Mimoni. Pražský vánoční strom se tak poprvé symbolicky vrátil i do kraje, kde vyrůstal.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předávání výrobků v Praze 4 se účastnila také městská společnost Technologie hlavního města Prahy, která zajišťuje kácení, převoz a instalaci stromu v centru metropole a učitelé a žáci Střední odborné školy Jarov, kteří všechny výrobky zhotovili.

Studenti proměnili vánoční smrk v truhlíky, lavičky i hmyzí hotely. Udělají radost seniorům

Číst článek

„Krásná tradice využití vánočního stromu pro dobrou věc pokračuje a skvěle podporuje i myšlenku soudržnosti a propojování generací. Jsem ráda, že jsme ji přenesli také do dnešního setkání v Domově Sulická a společně se seniory a studenty nové mobilní záhony osázeli. Výrobky z dílny šikovných středoškoláků poslouží nejen jako nápadité prvky do zahrady, ale i k aktivnímu odpočinku obyvatel domova,“ řekla Alexandra Udženija, náměstkyně pražského primátora pro oblast sociálních věcí, bydlení a zdravotnictví (ODS).

Michal Hroza, radní pro infrastrukturu, připomněl, že strom byl do Prahy přivezen z pozemku soukromého majitele v Pertolticích pod Ralskem.

„Z našeho setkání při kácení stromu vzešlo přání, aby se kousek stromu v nové podobě vrátil zpátky, konkrétně do Domova seniorů v Mimoni. Moc rádi jsme vyhověli a tuto středu jsme ve spolupráci s THMP na místo doručili krásnou zahradní lavici z dílny SOŠ Jarov. Věříme, že v domově udělá radost a bude jim dobře sloužit,“ řekl Michal Hroza (TOP 09).

„Z mobilních záhonů i hmyzích hotelů máme velkou radost. Naše zařízení poskytuje zázemí těm, kteří vzhledem ke svému věku a zdravotnímu stavu nemohou žít sami a potřebují pomoc a podporu při zvládání běžných denních činností. Nové prvky v naší zahradě jim nabídnou příjemný relax a zpestření při pobytu venku na zahradě. Městu za tento dárek děkujeme,“ dodala Lenka Kohoutová, ředitelka Domova Sulická.

JMys Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme