Velká města dusí smog

Zatímco návštěvníci hor se o víkendu těšili ze sluníčka, níže položené oblasti trápil mráz a zhoršené ovzduší. Oxidy dusíku je znečištěno skoro celé území Prahy. Lidem se kvůli smogu špatně dýchá také na Olomoucku a řadě míst Ústeckého kraje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

smog | Foto: Libor Zavoral | Zdroj: ČTK

Nadlimitní hodnoty oxidu dusíku byly v Praze naměřeny na všech 13 stanicích s výjimkou Libuše. Metropoli ale vyhlášení smogové situace nehrozí, neboť očekávané změny počasí mají už v pondělí přinést lepší rozptylové podmínky.

Zvýšené koncentrace škodlivin v ovzduší Olomouckého kraje stále trvají. Naopak na Ostravsku poklesly, jen místy zůstávají nadlimitní čtyřiadvacetihodinové koncentrace prašného aerosolu. I v řadě měst Ústeckého kraje oxidy dusíku opět překročily imisní limit, který je 200 mikrogramů této škodliviny na metr krychlový. Více než obvykle bylo v ovzduší také oxidu siřičitého a prachu. Také v Ústeckém kraji by se nepříznivé rozptylové podmínky měly během noci částečně zlepšit.

Lenka Rákosová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme