Velké rozdíly v cenách léků - i takový dopad mohou mít krajské volby

Velké rozdíly v cenách léků - i takový mohou mít dopad krajské volby v Česku. Sociální demokraté, kteří volby vyhráli, totiž trvají na tom, že budou ve všech krajských nemocnicích proplácet lidem i třicetikorunové poplatky za vydání každého léku na recept.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

poplatky ve zdravotnictví | Foto: Alena Palečková

Vyzvednutí čtyř léků v běžné lékárně, třeba v nákupním centru, za 120 korun a v krajské nemocnici zadarmo. Podobné příklady uvádí dnes Hospodářské noviny. V pražské lékárně platit budeme, v některých středočeských už ne.

České lékárnické komoře se to nelíbí, potvrdil její prezident Stanislav Havlíček: "Vzniká různá kategorie pojištění - jedna běžná a druhá se spoluúčastí krajského úřadu a veřejných rozpočtů."

Lékárníci by rádi, aby se jich zastal antimonopolní úřad. Sociální demokraté v řadě krajů, třeba Středočeském nebo Jihomoravském, tvrdí, že při vyjednání o koalicích po volbách v placení poplatků za recepty neustoupí.

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme