Vláda projedná zprávu o opatřeních proti povodním

Stát dal loni na realizaci protipovodňových opatření 2 miliardy korun. Zprávu o čerpání finančních prostředků v jednotlivých programech protipovodňových opatřeních dnes projedná vláda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protipovodňová opatření v Berouně | Foto: Lucie Zemanová

Prostředky šly hlavně na podporu prevence před povodněmi, odbahnění a rekonstrukci rybníků, ale i výstavbu nových vodních nádrží.

Ředitel odboru vodohospodářské politiky Ministerstva zemědělství Miroslav Král dodává příklady projektů, které ještě běží:

„Protipovodňová opatření na toku Labe v Lovosicích v obci Přeštice se budou dokončovat ještě v roce 2012 a dohromady vyjdou na 649 miliónů korun. V Třebíči na řece Jihlavě se zvyšuje kapacita koryta za 126 miliónů korun.“

„V roce 2010 byla z programu Podpora a prevence povodní vyčerpána miliarda 384 miliónů korun. V programu Podpora obnovy odbahnění a rekonstrukce rybníků a výstavby vodních nádrží se vyčerpalo 570 miliónů korun. Za 116 miliónů korun byly realizovány pozemkové úpravy zaměřené na protipovodňová opatření,“ dodává Král.

Tomáš Medek, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme