Vnitro nemá koncepci nákupu vybavení a výstavby zázemí pro hasiče, tvrdí NKÚ

Ministerstvu vnitra chybí podle Nejvyššího kontrolního úřadu koncepce na nákup vybavení pro hasiče. Resort prý často měnil objem a dobu trvání investičních programů. Úřad se zaměřil na období v letech 2009 až 2013.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejvyšší kontrolní úřad, NKÚ (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Zpráva NKÚ uvádí, že kontroloři na ministerstvu vnitra sice neodhalili použití prostředků na jiné účely, zjistili ale nedostatky v programovém financování ministerstva.

Kontrolní úřad také zjistil, že ministerstvo vnitra nemá ucelenou koncepci, která by jasně stanovila celkové materiální a finanční potřeby Hasičského záchranného sboru a určila, dokdy mají být naplněny.

„U kontrolovaných programů ministerstvo vnitra často měnilo dobu jejich trvání, prodlužovala se o tři až čtyři roky. V jejich průběhu navíc docházelo ke změnám objemu financí. Například u jednoho z kontrolovaných programů byl původní rozpočet třikrát upraven,“ přiblížila mluvčí NKÚ Olga Málková, jaké nedostatky kontroloři zjistili.

NKÚ ve zprávě uvádí, že při kontrole 37 konkrétních investic se kontroloři zaměřili na pořízení movitého a nemovitého majetku za více než 636 milionů korun.

Jediné vážnější pochybení našli u HZS hlavního města Prahy, který při výstavbě hasičské stanice v Praze-Modřanech porušil rozpočtovou kázeň ve výši 300 tisíc korun.

Vyjádření ministerstva vnitra Český rozhlas zjišťuje.

bre, Michaela Široká Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme