Výběr z médií: dar pro Přísahu od firmy, která byla ve ztrátě, starší prvorodičky a zájem o soukromé školy

V českém tisku se ve čtvrtek dočtete, že hnutí Přísaha Roberta Šlachty dostalo půlmilionový dar od firmy, která loni vykázala ztrátu. Informuje o tom Deník N. Věk žen, které poprvé rodí, se v Česku podle Deníku zvyšuje. A zájem o soukromé školy poroste, předpovídá týdeník Ekonom. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý elitní detektiv Robert Šlachta, který nyní do sněmovních voleb vede hnutí Přísaha (archivní foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Deník N

Hnutí Přísaha bývalého elitního detektiva Roberta Šlachty dostalo půlmilionový dar od firmy, která loni vykázala ztrátu, píše Deník N. Majitelka účetní společnosti Midas Praha Venuše Fialová novinám řekla, že letos se firmě daří a dar v takové výši pro ni není problém. Šéfa hnutí Roberta Šlachtu finanční situace firmy podle deníku nezajímá.

Lidové noviny

České působení v Afghánistánu zásadním způsobem rozšířilo možnosti a bojové nasazení českých vojáků. Vyplynulo to z ankety Lidových novin mezi náčelníky, kteří stáli v čele armády během mise v této asijské zemi. Všichni se zároveň shodují, že z Afghánistánu se ještě odcházet nemělo.

‚Panuje tu absolutní pocit deprese.‘ Jak Afghánci prožívají první dny pod plnou kontrolou Tálibánu

Číst článek

Deník

Věk žen, které poprvé rodí, se v Česku zvyšuje. To je jedno z témat Deníku. Podle něj většina Češek má své první dítě po dosažení třicítky. Noviny ale dodávají, že české prvorodičky nejsou v tomto ohledu v Evropě žádnou výjimkou.

Hospodářské noviny

Výrobci neplánují zlevnit auta, která měsíce venku čekají na nedostatkové čipy. Informují o tom Hospodářské noviny. Kvůli změnám počasí, kdy se za tu dobu střídala horka s dešti, totiž vozy můžou podle deníku ztrácet na hodnotě.

Mf Dnes

Zákazníkům autodopravců hrozí pokuty, pokud šofér s jejich zbožím nebude dodržovat povinné přestávky. Výrobci, e-shopy a další firmy tak budou muset věnovat větší pozornost podmínkám, za nichž jim dopravci do skladů dovážejí zboží. Věnuje se tomu čtvrteční Mf Dnes. Podle ní s tím počítá novela zákona o silniční dopravě, která prošla meziresortním připomínkováním.

Právo

Seniorů s exekucí meziročně ubylo, jsou jich ale stále desítky tisíc, upozorňuje Právo. Celkem jich je v Česku přes 43 tisíc, zhruba o pět tisíc méně než loni. Česká správa sociálního zabezpečení zaznamenala pokles i u invalidních důchodů.

Ekonom

Zájem o soukromé školy poroste, jejich nabídka je ale omezená. S tématem přichází týdeník Ekonom. Podle demografického vývoje nebude stačit ani nabídka všech středních škol. Soukromé střední školy jsou podle listu vysoce žádané. Nabízejí totiž vzdělávání v oborech, které veřejné školství málokdy pokrývá. A podle představ rodičů dokážou žáky lépe připravit na profesní i životní výzvy.

František Kadlec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme