Výběr z médií: zájem o soukromá letadla v Česku, návrat ke dřevu a uhlí a antarktický pokrývač

V českém tisku se v pátek dočtete, že zájem o soukromá letadla v Česku roste, píše deník E15. Sto tisíc lidí se podle Mf Dnes vrací zpět ke dřevu a uhlí. A podle Práva se hledá antarktický pokrývač. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo Gulfstream. Podobným by brzy měli létat členové polské vlády.

Letadlo Gulfstream | Foto: Fotobanka Pixabay | Zdroj: Pixabay

E15

Zájem o soukromá letadla v Česku roste meziročně o desítky procent, píše o tom deník E15. Upozorňuje ale, že je takzvaných bizjetů nedostatek. Přestože ve světě by měl trh v příštích letech narůst o víc než 40 procent, výrobci soukromých letadel mají kapacitu vyprodanou na víc než rok dopředu, a to i když cena nových letadel vzrostla zhruba o čtvrtinu.

Průvodce krizí: co udělá s cenami energií vládní strop?

Číst článek

Mf Dnes

Sto tisíc lidí se vrací zpět ke dřevu a uhlí, tak zní titulek Mf Dnes. V té se dočtete, že kvůli rostoucím cenám plynu lidé obnovují kotle na dřevo, a musí kvůli tomu dokonce modernizovat i komíny. Vyschlého palivového dřeva je ale na trhu nedostatek. Na kotle a krbová kamna navíc domácnosti musí čekat klidně i rok.

Deník

Lékaři v Brně zažívají podle Deníku historický úspěch. S pomocí světových špiček a umělé inteligence chtějí zlepšit léčbu po cévní mozkové příhodě, tedy mrtvice. Konkrétně jde o projekt E-health, na který Evropská unie vyčlenila v přepočtu 208 milionů korun.

V důsledku cévní mozkové příhody zemře na světě podle Deníku každé čtyři vteřiny jeden člověk. V Česku si mrtvice každoročně vyžádá 8500 obětí, celkem cévní mozková příhoda postihne kolem 25 tisíc lidí.

Hospodářské noviny

Z influencerství se v Česku stává miliardový byznys, všímají si Hospodářské noviny. V těch se dočtete, že tuzemský trh kopíruje celosvětový vývoj. A zatímco v roce 2020 byly investice do tohoto byznysu globálně méně než v přepočtu 250 miliard korun, letos by mohly přesáhnout i 400 miliard.

Právo

Hledá se antarktický pokrývač, značka dobrodruh, takový je titulek deníku Právo. Píše o tom, že polárníci hledají pokrývače, kterého s sebou vezmou od ledna do března příštího roku do Antarktidy. Jeho úkolem bude opravit střechu Mendelovy polární stanice, kterou tam má brněnská Masarykova univerzita.

Zuzana Machálková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme