Výběr z médií: obavy operátorů z blackoutu, otrav houbami přibývá a hledání lékaře přes pojišťovnu

V českém tisku se ve čtvrtek dočtete, že operátoři v Česku se připravují na případné výpadky elektřiny, píše deník E15. Otrav houbami podle Mf Dnes přibývá. A tisíce lidí hledají lékaře přes svou pojišťovnu, informuje Právo. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto

Operátoři v Česku se připravují na případné výpadky elektřiny (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

E15

Trojice operátorů v Česku se připravuje na případné výpadky elektřiny. Všímá si toho deník E15. Obávají se jich kvůli energetické krizi a válce na Ukrajině. Když přijde blackout, vydrží přitom většina telekomunikačních sítí asi půl hodiny, upozornila Rakouská akademie věd. Tři největší čeští operátoři proto požádali o pomoc dokonce i vládu.

Mf Dnes

Otrav houbami letos výrazně přibylo. A to houbařská sezona ještě ani neskončila. Všímá si toho Mf Dnes. Zdravotníci proto varují lidi, aby si dávali pozor na to, co si odnesou z lesa. Přibývá totiž také počet závažnějších otrav.

Sklízet, nebo nesklízet? Skladování jablek je energeticky velmi náročné, upozorňuje šéf ovocnářů

Číst článek

Deník

Samosběry v jablečných sadech se jejich majitelům nevyplácí, nepokryjí totiž ani náklady na pěstování. Někteří z nich proto plánují sady rušit, píše Deník. Podle předsedy Ovocnářské unie Martina Ludvíka kvůli tomu letos můžou skončit i desítky ovocnářů ze současných asi osmi set.

Hospodářské noviny

Řidiči, pozor na kobry pod kapotou. V Česku to možná zní jako nesmysl, ale pro zaměstnance automobilky Škoda v indickém Puné je to každodenní realita. Reportáž z exotické továrny najdou čtenáři v Hospodářských novinách. Podle vedoucího výroby v indické továrně Jiřího Pacáka našli nejen vedle motoru 350 hadů – víc než polovina z nich navíc byla jedovatá.

Právo

Tisíce lidí hledají praktického lékaře nebo zubaře přes svou pojišťovnu. Důvod je jednoduchý - sami ho sehnat nedokážou. Dočtete se o tom v Právu. Pojišťovny mají ze zákona povinnost zajistit dostupnou zdravotní péči. A tvrdí, že ve většině případů se jim to také daří.

Lucie Pávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme