Vyjednavači oslovili s prezidentským postem i tři akademiky

Koaliční vyjednavači, kteří hledají vhodnou osobnost na Hrad, oslovili rektora Univerzity Karlovy Ivana Wilhelma, jejího prorektora Pavla Klenera a šéfku Akademie věd Helenu Illnerovou. Potvrdil to jeden z vyjednavačů, místopředseda ČSSD Stanislav Gross. Nikdo ze tří akademiků, jejichž přijatelnost pro sociálnědemokratické zákonodárce bude v úterý testovat klub ČSSD, ale podle Grosse nedostal konkrétní nabídku. Termín třetí volby Havlova nástupce dosud není určen. Politická reprezentace by o něm měla jednat ve čtvrtek. Ještě v úterý ráno před zasedáním parlamentních frakcí, se ale sejdou vyjednavači vládních stran. Na schůzce by již mohlo podle soudu některých padnout jméno kandidáta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel

Sociální demokracie chce na funkci prezidenta nalézt kandidáta, který překračuje hranice vládní koalice. Jak po jednání ústředního výkonného výboru strany uvedl její předseda Vladimír Špidla, jednaní ale zatím nedospěla tak daleko, aby bylo možné zveřejnit jakékoliv jméno. "Ta otázka je otevřená. Jméno zveřejníme přesně v ten okamžik, až ty předběžné konzultace prokáží, že je vysoká pravděpodobnost úspěšné třetí volby."

Markéta Kaclová, Jana Zemanová, Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme