Výkonná rada ODS řeší spolupráci strany s komunisty na komunální úrovni

Výkonná rada ODS dnes v Chomutově řeší mimo jiné situaci na radnicích asi 70 měst a obcí, kde občanští demokraté na komunální úrovni spolupracují s komunisty. Loňský kongres ODS přitom výkonné radě strany uložil, aby těm místním organizacím, které s KSČM koaličně spolupracují, odebrala licenci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kampaň Občanské demokratické strany | Foto: Marián Vojtek

Například v Ústeckém kraji stále zasedají občanští demokraté s komunisty v městských radách v Oseku na Teplicku, Klášterci nad Ohří na Chomutovsku, Roudnici nad Labem na Litoměřicku a v Žatci na Lounsku. Člen výkonné rady a hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc přiznává, že jde o citlivou záležitost. Ani v jednom z uvedených případů se ale podle něj nejedná o spolupráci na koaliční úrovni.

"Ten sever Čech utrpěl pod nadvládou komunistů nejenom devastaci přírody a životního prostředí, ale i morálky. Takže my to tu velmi citlivě vnímáme. Ono v některých městech s těmi našimi kolegy na radnicích sedí lidé, kteří v komunistické straně nejsou, ale dostali se do zastupitelstev na kandidátkách KSČM jako nezávislí. Pak je logická otázka, kterou tu řešíme. Je to koaliční spolupráce s komunisty nebo ne," řekl Českému rozhlasu Šulc.

Výkonná rada nakonec zrušila licenci dvěma stranickým sdružením v Olomouckém kraji, které spolupracovala s komunisty na radnicích. "Na další výkonné radě se ale budeme bavit o tom, jak přinutit k rozhodnutí o zrušení licencí místních sdružení kvůli spolupráci s KSČM další oblastní rady, které tak ještě neučinily," uvedl šéf strany Mirek Topolánek.

Jana Zemanová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme