Výkonná rada ODS řeší spolupráci strany s komunisty na komunální úrovni

Výkonná rada ODS dnes v Chomutově řeší mimo jiné situaci na radnicích asi 70 měst a obcí, kde občanští demokraté na komunální úrovni spolupracují s komunisty. Loňský kongres ODS přitom výkonné radě strany uložil, aby těm místním organizacím, které s KSČM koaličně spolupracují, odebrala licenci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kampaň Občanské demokratické strany | Foto: Marián Vojtek

Například v Ústeckém kraji stále zasedají občanští demokraté s komunisty v městských radách v Oseku na Teplicku, Klášterci nad Ohří na Chomutovsku, Roudnici nad Labem na Litoměřicku a v Žatci na Lounsku. Člen výkonné rady a hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc přiznává, že jde o citlivou záležitost. Ani v jednom z uvedených případů se ale podle něj nejedná o spolupráci na koaliční úrovni.

"Ten sever Čech utrpěl pod nadvládou komunistů nejenom devastaci přírody a životního prostředí, ale i morálky. Takže my to tu velmi citlivě vnímáme. Ono v některých městech s těmi našimi kolegy na radnicích sedí lidé, kteří v komunistické straně nejsou, ale dostali se do zastupitelstev na kandidátkách KSČM jako nezávislí. Pak je logická otázka, kterou tu řešíme. Je to koaliční spolupráce s komunisty nebo ne," řekl Českému rozhlasu Šulc.

Výkonná rada nakonec zrušila licenci dvěma stranickým sdružením v Olomouckém kraji, které spolupracovala s komunisty na radnicích. "Na další výkonné radě se ale budeme bavit o tom, jak přinutit k rozhodnutí o zrušení licencí místních sdružení kvůli spolupráci s KSČM další oblastní rady, které tak ještě neučinily," uvedl šéf strany Mirek Topolánek.

Jana Zemanová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme