Vysílací rada jedná o krizi v České televizi

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání už od 13. hodiny jedná o krizi veřejnoprávní České televize, která včera přerušila řádné vysílání. Nový televizní ředitel Jiří Hodač chce po radě jasné slovo, které vysílání bylo do té doby zákonné: zda jeho či některých zaměstnanců televize, kteří se proti němu vzbouřili. Na jednání se dostavil i sám Hodač. Jeho příchod do budovy doprovázel pískot několika demonstrantů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostře sledovaného zasedání rady, která má dbát na dodržování zákonů v mediální oblasti, se zúčastní všech jejích současných 11 členů. Místopředseda rady Petr Štěpánek před zahájením řekl, že se rada dnes nebude moci zbavit odpovědnosti a bude muset na situaci ČT reagovat. Někteří jiní členové rady byli poněkud zdrženlivější.

Část zaměstnanců veřejnoprávní televize odmítá uznat rozhodnutí Rady ČT, která odvolala bývalého ředitele televize Dušana Chmelíčka a místo něj jmenovala Hodače. Podporu revoltujícím zaměstnancům ČT už svým podpisem vyjádřilo téměř 55 tisíc lidí.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme