Vysílací rada jedná o krizi v České televizi

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání už od 13. hodiny jedná o krizi veřejnoprávní České televize, která včera přerušila řádné vysílání. Nový televizní ředitel Jiří Hodač chce po radě jasné slovo, které vysílání bylo do té doby zákonné: zda jeho či některých zaměstnanců televize, kteří se proti němu vzbouřili. Na jednání se dostavil i sám Hodač. Jeho příchod do budovy doprovázel pískot několika demonstrantů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostře sledovaného zasedání rady, která má dbát na dodržování zákonů v mediální oblasti, se zúčastní všech jejích současných 11 členů. Místopředseda rady Petr Štěpánek před zahájením řekl, že se rada dnes nebude moci zbavit odpovědnosti a bude muset na situaci ČT reagovat. Někteří jiní členové rady byli poněkud zdrženlivější.

Část zaměstnanců veřejnoprávní televize odmítá uznat rozhodnutí Rady ČT, která odvolala bývalého ředitele televize Dušana Chmelíčka a místo něj jmenovala Hodače. Podporu revoltujícím zaměstnancům ČT už svým podpisem vyjádřilo téměř 55 tisíc lidí.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme