Z únosu šéfa Union Group už jeden muž obviněn

Policie zadržela čtyři muže, podezřelé z únosu předsedy představenstva Union Group Giuseppe Roselliho. Roselli byl unesen minulé pondělí i se svým osobním strážcem a propuštěn o den později. Mediální zástupce společnosti Invesmart, která je většinovým vlastníkem Union Group i Union banky Michael Donath řekl, že únosci Roselliho donutili podepsat řadu dokumentů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peníze | Foto: Jan Rosenauer

Kvůli únosu předsedy představenstva Union Group Giuseppe Roselliho už obvinila policie jednoho muže z vydírání. Jak Radiožurnálu potvrdila mluvčí Pražské policejní správy Eva Brožová, druhý muž, který byl organizátorem, je stále u výslechu. "Ve věci předsedy představenstva Union Group pražská policie obvinila do současné doby jednoho muže, a to pro trestný čin vydírání. Je to občan České reoubliky, který byl po výslechu propuštěn. V souřčasné době probíhá výslech druhé osoby. Také se jedná o občana České repbuliky a tady uvidíme, zda i on bude obviněn ze stejného trestného činu a zda bude propuštěn anebo zůstane tady u nás v policejní cele."

Celkem kriminalisté zadrželi čtyři muže. Další dva na výslech teprve čekají. Zástupce ředitele Pražské policie Zdeněk Janíček Radiožurnálu řekl, z čeho jsou muži obviněni. "Dva muži jsou obviněni z vydírání, Jeden jako organizátor a druhý jako pomocník. Prověřujeme účast dalších osob."

A jak policie přišla na stopu možných pachatelů? "Pokud jde o zadržené pachatele, policie zadržela jednu osobu na základě svého pátrání. Jeden zadržený se přihlásil sám a v současné době byly další dvě osoby zadrženy na základě pátrání policie."

Roselli byl unesen minulé pondělí večer i se svým osobním strážcem, propuštěn byl v úterý večer.

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová, Miroslav Škraňka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme