Začala národní sbírka na opravu Karlova mostu

Jedna z nejvýznamnějších pražských památek - Karlův most - potřebuje opravit. Kvůli tomu organizuje magistrát města Prahy velkou národní sbírku, která by měla pokrýt třetinu celkových nákladů. Rekonstrukce si vyžádá až 400 miliónů korun a lidé na ni budou moci přispívat následující tři roky. Využít k tomu můžou účet u První městské banky, hlídané kasičky zatím v hlavním městě nejsou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Co všechno je třeba na Karlově mostě opravit, upřesňuje primátor města Prahy Jan Kasl. "Karlův most není ve stavu, že by měl zítra spadnout, nic takového nehrozí. Ten most nebyl v 70. letech dobře opraven, protéká do konstrukce mostu a také jsou tam ještě pozůstatky soli z doby, kdy se Karlův most ještě solil. Pak je třeba očistit kameny a restaurátorsky opravit to, co je z Karlova mostu vidět."

Jan Kasl si je úspěchem sbírky jist. "Jsem přesvědčen, že přispějí jak domácí, tak zahraniční občané. Navíc projevili zájem i různí investoři, kteří vnímají Karlův most jako magnet pro Prahu."

Pět hlídaných pouličních kasiček bude umístěno v centru Prahy a přímo na Karlově mostě, přesné datum kdy se tak stane magistrát podle Kasla ještě nezná: "Řešil se problém s jejich výrobou, ochranou a propagací. Podle mého názoru to bude do konce září." Peníze do národní sbírky na opravu Karlova mostu se tak dají v současné době poslat pouze na bankovní účet u První městské banky, jehož číslo je 7777777777/6000.

Viktorie Hošková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme