Zemanův štáb oslovuje voliče i v ulicích. Snaží se získat mladé lidi

Prezidentského kandidáta Miloše Zemana v Pardubickém kraji už od začátku druhého kola podporuje i nejmladší český hejtman Martin Netolický. Na svou stranu se v tomto kraji příznivci Zemana snažili dostat nejenom mladé lidi, ale zejména sportovce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve štábu Miloše Zemana

Ve štábu Miloše Zemana | Foto: Filip Jandourek

„Budu sedět, protože jak říká Miloš Zeman, kdo stojí, tak káže. Takže několik slov na úvod vám přednesu v sedě,“ prohlásil místo uvítání 1. místopředseda Zemanovců Zdeněk Štengl.

Všem přítomným novinářům také neopomenul připomenout, že Miloš Zeman v Pardubickém kraji zvítězil o 4,5 procenta před Karlem Schwarzenbergem. A proto jsou prý Zemanovy šance daleko větší.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do pardubického volebního štábu Miloše Zemana se podívala redaktorka Naďa Kubínková

Procenta ztrácejí především u mladých voličů. A tak byli moc rádi, že se jim například podařilo získat hlas futsalistu roku 2012 Lukáše Rešetára.

„Miloš Zeman je mi bližší tím, že je Čech, já jsem také Čech. A i v tom sportovním hledisku, ve kterém se pohybuji už několik let, odsuzuji naturalizování cizinců do jiných zemí. A rovněž u nás v Česku bych chtěl, aby hlavou státu byl český občan, což Miloš Zeman určitě je,“ zdůvodňuje svoji volbu.

Lukáš Rešetár obdivuje na Miloši Zemanovi tedy především češství. A generální manažer SK Slavia Zbyněk Kusý zase jeho schopnost glosovat.

„Nejen jeho znalosti veškeré problematiky, které se týkají ekonomických problémů naší republiky, ale i jiných záležitostí, které se týkají celého světa,“ říká.

Volební kampaň vrcholí a Miloš Zeman nemůže oslovit všechny. A proto se o to snaží jeho příznivci i bez jeho přítomnosti.

„Ta tíha zodpovědnosti je samozřejmě na Miloši Zemanovi. Ale takových 20 či 30 procent odvádíme my tím, že oslovujeme voliče v ulicích,“ konstatuje člen volebního týmu Zdeněk Štengl.

Hlasy pro Schwarzenberga shání dobrovolníci i po telefonu, jeho tým zřídil call centrum

Číst článek

Kolik se jim do pátku podaří oslovit nerozhodnutých voličů, nikdo neví. Všechno se ukáže teprve až v sobotu.

Naďa Kubínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme