Zemřel náčelník horské služby Adolf Klepš, zkolaboval při výstupu na Sněžku

Náčelník krkonošské horské služby Adolf Klepš (TOP 09) zemřel ve věku 53 let, uvedla ministryně Karla Šlechtová (za ANO). Informaci Radiožurnálu potvrdil bývalý ministr zdravotnictví Leoš Heger z TOP 09. Klepš zkolaboval 1. října při výstupu na Sněžku. Postihla ho srdeční příhoda. Od té doby ležel na plicní ventilaci v umělém spánku v hradecké Fakultní nemocnici, informoval o tom server iDNES.cz.

Hradec Králové (Aktualizováno: 12:05 11. 10. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náčelník krkonošské horské služby Adolf Klepš (na snímku z 9. července 2014) zemřel ve věku 53 let, uvedla 11. října ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. | Foto: David Taneček | Zdroj: ČTK

„Více informací zatím nemám. Je to pro nás ohromná ztráta. Byl to člověk, kterému se dalo věřit. Všichni ho měli rádi,“ cituje server iDNES.cz někdejšího ministra zdravotnictví Leoše Hegera.

„Upřímnou soustrast rodině a pozůstalým náčelníka horské služby Adolfa Klepše. Je mi to velmi líto. Děkuji za jeho práci, kterou odvedl,“ uvedla Šlechtová na twitteru. Její ministerstvo je zřizovatelem Horské služby ČR.

Klepš byl dlouholetým členem horské služby. Kromě náčelníka krkonošské služby byl i zástupcem náčelníka Horské služby ČR a šéfem dobrovolných hasičů horské služby. „Adolf byl pro nás nejen skvělým náčelníkem, obětavým a vynikajícím záchranářem a naprostým profesionálem. Byl především opravdovým kamarádem, na kterého jsme se všichni mohli spolehnout jak během náročných záchranářských zásahů, tak i v osobním životě,“ uvedla horská služba na webu.

Třiapadesátiletého náčelníka horské služby zřejmě na nejvyšší české hoře postihla srdeční slabost. První pomoc mu poskytl přímo na Sněžce bývalý ministr zdravotnictví a lídr hradecké kandidátky TOP 09 Leoš Heger. Klepš kandidoval za TOP 09 jako nestraník v nadcházejících sněmovních volbách.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme