Zloději v Ostravě okradli kazašské tenisty a pořadatele Davis Cupu

Kazašské tenisty na Davis Cupu v Ostravě okradl neznámý pachatel. Vnikl do hotelu, kde kromě jiných hostů bydleli právě i sportovci z Kazachstánu a organizátoři akce. Z osmi pokojů zmizely peníze, notebooky a další věci za více než 400 tisíc korun. Podle vedení hotelu je pachatelem zřejmě jeden z hostů, cizinec, a asi si vše předem naplánoval.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zloděj (ilustrační foto) | Foto: ČTK

Policisté zajistili stopy a po zloději i jeho lupu pátrají, potvrdila komisařka Gabriela Holčáková.

"Byla provedena podaná vysvětlení poškozených, mezi nimiž byli jak občané české národnosti, tak cizinci. K jejich výslechům byly přibráni tlumočníci,“ oznámila.

Jak komisařka potvrdila, pachateli hrozí trest odnětí svobody od jednoho roku do pěti let.

Pořadatelé poháru ujišťují, že se neztratilo nic, co by souviselo přímo s utkáním, konání této mezinárodní sportovní akce tak není hroženo.

Vedení hotelu přislíbilo náhradu postiženým hostům a zpřísnilo bezpečnostní opatření, potvrdila manažerka Michaela Winklerová. Policie už podle ní zkoumá záznamy z kamer.

„Podle záznamů to vypadá, že pachatelem byl pravděpodobně jeden z hostů, který se už za účelem této činnosti patrně v hotelu ubytoval. Ve spolupráci s organizátory Davis Cupu jsme se dohodli ještě na větším posílení hotelu i dalších prostor, které bezprostředně souvisejí se samotným pohárem,“ řekla.

Michal Schoffer, mz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme