Znovu padly teplotní rekordy

V pražském Klementinu meteorologové v úterý opět naměřili rekordní teplotu. Podle Marie Odstrčilové z Českého hydrometeorlogického ústavu byl dosavadní rekord z roku 1983, kdy bylo naměřeno 11 stupňů Celsia, překonán téměř o čtyři stupně. Rekordně teplo měli i na jihu Čech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kreslení na asfalt | Foto: Jan Rosenauer

"K 29. lednu se vztahuje teplotní rekord z roku 1983 - ten byl 11 stupňů Celsia. Už ve 14 hodin byla teplota v Praze Klementinu 14,9 stupně, což znamená, že dosavadní rekord byl překročen téměř o čtyři stupně. Maximální dnešní teplotu budeme znát až kolem 22 hodiny, bude ještě o pár desetinek vyšší, ale už v těch 14 hodin byl rekord překonán", řekla Českému rozhlasu Marie Odstrčilová.

Teplotní rekord padl i na jihu Čech, když v Českých Budějovicích meteorologové naměřili dokonce 16,1 stupně Celsia. Teplota tak překonala o více než čtyři stupně dosavadní rekord z 29. ledna 1921. V jihočeské metropoli tehdy bylo 11,8 stupně Celsia. Nynější jarní ráz si má počasí udržet i v dalších dnech. Ochlazení by mělo přijít přibližně od poloviny února.

Marika Táborská, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme