Ztraceného Matěje opět hledají desítky policistů s vrtulníkem

Už týden zůstává nezvěstný pětiletý Matěj Chrástecký z Olomouce. Minulé pondělí se ztratil matce během cesty vlakem. Policisté zatím nemají sebemenší stopu, kam mohl malý chlapec zmizet. Dnes do pátrání opět nasadili i vrtulník.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Matěj Chrástecký | Foto: Policie ČR

Fotografie pohřešovaného Matěje mají Olomoučané stále na očích. Podobenky chlapce visí na zastávkách i v obchodech. Neznámý dobrodinec dokonce nabídl za informaci vedoucí k nalezení ztraceného dítěte odměnu 100.000 korun.

Policisté prověřili už také rodinu a známé Chrásteckých. Jak ale potvrdila policejní mluvčí Jitka Dolejšová, zatím se nic podstatného nedozvěděli. "Dá se říct, že prověřujeme veškeré informace a poznatky, zatím bohužel žádný nevedl k tomu, abychom pohřešovaného chlapce nalezli," řekla Dolejšová.

Proto dnes 60 policistů v rojnici znovu prochází přibližně dvacetikilometrový úsek kolem železniční trati mezi Štěpánovem a Moravičany. Okolí ve směru od Moravičan do Zábřehu na Moravě prohledává z výšky i pátrací vrtulník. Již minulý týden kroužil také nad krajským městem.

Chlapec odešel ve vlaku minulé pondělí odpoledne na toaletu. Naposledy jej prý viděl průvodčí před železniční stanicí Štěpánov přibližně v 15:15. Policisté nevyloučili, že hoch vystoupil z vlaku v Olomouci, kde bydlí. Nevylučují ani verzi, že se mohl stát obětí trestného činu.

Pětiletý Matěj Chrástecký je štíhlý, měří zhruba jeden metr, má blonďaté vlasy a modré oči. Nosí náušnici s křížkem. Když se ztratil, měl na sobě modré tílko, tmavě zelené kalhoty a oranžové botasky.

Lenka Šumová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme