Ani vrtulník v Kanadě nebo granát v Řecku nepomohly vězňům k útěku

Dva vězni uprchli pomocí vrtulníku za bílého dne z věznice nedaleko kanadského Montrealu, ale dlouho si svobody neužili. Naopak Albánec, který se pokoušel o útěk z řeckého žaláře, se musel vzdát ještě ve věznici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gulag. Ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

V Montrealu dva vězni utekli včera během dne, a to s pomocí dvou ozbrojených kompliců, kteří unesli vrtulník i s pilotem a přiměli ho letět k věznici. Nad objektem spustili provazový žebřík k vězňům, kteří již čekali na střeše vězení.

Policie brzy poté našla vrtulník v horském středisku asi 85 kilometrů od věznice. Při rozsáhlé pátrací operaci našli nejen oba uprchlíky, ale i jejich komplice.

Přehrát

00:00 / 00:00

Policisté v Kanadě a Řecku zmařili dva dramatické pokusy o útěky - mluvil o tom Martin Ježek

Drama se odehrávalo i v řecké věznici. Albánský odsouzenec za vraždu tam zajal rukojmí. Vyhrožoval, že se s nimi vyhodí do povětří, pokud ho úřady nepropustí na svobodu. Alket Rizaj se zabarikádoval ještě v sobotu v části přísně střežené věznice Malandrino v centrálním Řecku.

A to spolu se dvěma komplici a šesti rukojmími z řad dozorců. Podle policie držel nůž a tvrdil, že má ruční granát s 200 gramy výbušniny.

Policisté následně věznici obklíčili a dlouhé hodiny vyjednávali s trestancem požadujícím přistavení auta k vězeňské bráně. Když to k ničemu nevedlo, vhodili na místo kouřové bomby, což umožnilo jednomu ze zadržovaných uprchnout.

Vyjednávání pak bylo obnoveno a nakonec se trojice vězňů vzdala. "Tentokrát se mi to nepovedlo," řekl prý Rizaj následně strážcům.

Rizai totiž už nadělal velký rozruch svými útěky na svobodu v letech 2006 a 2009, které vypadaly jako vystřižené z dobrodružných filmů: Albánce pokaždé z káznice vysvobodili jeho komplicové za pomoci vrtulníků.

Následně ho ale policisté vždy dopadli, naposledy ve spánku několik měsíců po útěku.

mkp, Martin Ježek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme