Benefiční koncert za Manchester: Ariana Grande a bývalý frontman Oasis věnují výtěžek obětem teroru

Americká zpěvačka Ariana Grandeová slíbila, že se vrátí do Manchesteru a uspořádá tam benefiční koncert. Bude věnován obětem sebevražedného útočníka, který se po jejím pondělním vystoupení v Manchesterské aréně odpálil a zabil 22 lidí. Výtěžek ze svého koncertu v rodném Manchesteru hodlá věnovat obětem atentátu také bývalý frontman skupiny Oasis Liam Gallagher. Naopak rocková kapela Kiss oznámila, že ruší svůj koncert původně plánovaný v Manchesterské aréně na 30. května.

Manchester Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zpěvačka Ariana Grande | Foto: Fotobanka Profimedia | Zdroj: Profimedia

Třiadvacetiletá Grandeová ve vzkazu na Instagramu uvedla, že termín jejího koncertu ještě nebyl stanoven. Uvedla však, že nenávist nesmí zvítězit.

„Naší odpovědí na toto násilí musí být těsnější semknutí, vzájemná pomoc, více lásky, více zpěvu a laskavější a šlechetnější život, než jsme vedli předtím," napsala zpěvačka, která po pondělním útoku přerušila své světové turné Dangerous Woman a zrušila několik evropských koncertů. Její turné bude pokračovat 7. června v Paříži.

Gallagher oznámil, že výtěžek z koncertu, který bude mít příští úterý v O2 Ritz aréně v Manchesteru věnuje dobročinnému fondu We Love Manchester Emergency Fund, který zřídily britský Červený kříž a manchesterská radnice na pomoc obětem a pozůstalým. Dosud se mu podařilo vybrat 4,1 milionu liber (přes 124 milionu korun).

Kapela Kiss zrušila svůj koncert, který se měl konat 30. května v Manchesterské aréně. Členové skupiny Paul Stanley, Gene Simmons, Eric Singer a Tommy Thayer v prohlášení uvedli, že jsou „zdrceni zvěrstvem spáchaným na nevinných obětech Manchesteru".

Už zakoupené vstupenky mohou lidé vrátit a peníze dostanou zpět.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme