Barack Obama bude v Kongresu jednat o ekonomice

Nastupující americký prezident začíná sérii jednání o masivní podpoře ekonomiky. Barack Obama zamíří do Kongresu, kde se má setkat s předsedy Sněmovny reprezentantů i Senátu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senátor Barack Obama - demokratický kandidát na prezidenta USA

Senátor Barack Obama - demokratický kandidát na prezidenta USA | Foto: www.barackobama.com

Americká ekonomika potřebuje povzbudit. Na tom se shodnou republikáni i demokraté, kteří mají v Kongresu většinu. "Nedohodnou se ale na tom, jak rozsáhlý má balík stimulčních opatření být a z čeho se má skládat," říká v rozhovoru pro agenturu Reuters Darrel West z Brookings Institution. Demokraté mluví o tom, že by se na pomoc ekonomice mělo věnovat až 775 miliard dolarů.

Republikáni jsou výší takových výdajů znepokojení. Navíc upozorňují na možné plýtvání. K prosazení plánu ekonomické obnovy bude přitom nastupující prezident Obama potřebovat dohodu obou hlavních politických stran. A ta zatím není jistá.

Obamův štáb by přitom chtěl mít program schválený Kongresem a připravený k podpisu prezidentem hned po jeho nástupu do Bílého domu 20. ledna. Baracka Obamu tak ještě před samotnou inauguarcí podle všeho čeká maraton hektických jednání.

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme