Britové zpřísňují azylovou politiku

Velká Británie chystá další zpřísnění azylové politiky. Podle ministerstva vnitra nová britská opatření proti zneužívání azylového systému výrazně snižují pravděpodobnost, že budou pro české občany zavedena víza. Británie bude také pokračovat v namátkových kontrolách cestujících na pražském letišti. Nová opatření by měla vstoupit v platnost v listopadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

budova Parlamentu v Londýně | Foto: Vlastimil Hankus

Záměrem britského ministra vnitra Davida Blunketta je zreformovat vyřizování žádostí o azyl v tom smyslu, že ti, jejichž žádost bude zamítnuta jako naprosto nepodložená, budou mít možnost odvolat se proti zamítnutí až po navrácení. Doposud mají neúspěšní žadatelé právo odvolat se hned v Británii s tím, že dostávají povolení k dočasnému pobytu do rozhodnutí o odvolání. To trvá zhruba 6 až 8 týdnů, někdy i více, a po tuto dobu smějí zůstat na britském území, kde se o ně stará stát z peněz daňových poplatníků.

Milan Kocourek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme