Britský korunní princ se podruhé oženil
Jeho druhou manželkou se stala dlouholetá přítelkyně Camila Parkerová Bowlesová. Ta teď může používat titul vévodkyně z Cornwallu. Po občanské svatbě následovalo požehnání od arcibiskupa z Canterbury, který je duchovní hlavou anglikánské církve.
Princ Charles s paní Camillou přijeli luxusním Rolce Roycem k barokní radnici ve městě Windsoru vzdálené jen několik set metrů od králoského hradu. Nevěsta byla v krémových šatech se širokým kloboukem na hlavě. Na soukromý obřad za zavřenými dvěřmi neměla média přístup, bylo tam kromě novomanželů zhruba na 30 hostů, avšak královna s chotěm nepřišli. Jejich absence je předmětem diskusí mezi řadovými Brity. Královský pár se však zúčastnil církevní části svatby.
Církevní požehnání sňatku v kapli Windsoru bylo přenášeno do světa rozhlasem i televizí. Lidé tak slyšeli i předepsanou omluvu z roku 1662 za hříchy: "Uznáváme a naříkáme nad mnohými hříchy a špatnostmi, které jsme čas od času nanejvýš politováníhodně spáchali - myšlenkou, slovem a skutkem - proti tvému božímu majestátu, a kterými jsme vyvolali tvůj spravedlivý hněv a nevoli vůči nám."
Předcházející manželství šestapadesátiletého následníka trůnu i sedmapadesátileté Camilly byla totiž rozvedena. Charlesova první žena, princezna Diana, zahynula v roce 1997 při dopravní nehodě v Paříži. O rok dříve bylo jejich manželství rozvedeno; církev ale na Charlese pohlíží jako na vdovce a jeho dalšímu církevnímu sňatku by tak nestálo v cestě. Jiné to je ale v případě Camilly - její první muž Andrew Parker Bowles je dosud naživu, což druhou církevní svatbu vyloučilo, a tak dnes dostali jen požehnání k občanskému sňatku.
Kvůli svatbě byl o půlhodiny odložen start slavného překážkového dostihu Velké národní v Liverpoolu.