Britský premiér Cameron odmítá tipovat, kolik Rumunů a Bulharů do jeho země dorazí

Premiér David Cameron se nevzdává naděje, že Británie bude moci početně omezit migraci ze zemí Evropské unie. Cameron zároveň nechce odhadovat, kolik občanů Rumunska a Bulharska dorazí do Spojeného království. Zopakoval by tak prý chybu labouristické vlády, která imigraci z Polska nebo Česka hrubě podcenila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Cameron nechce podcenit imigraci Rumunů a Bulharů | Zdroj: Reuters

„Ze střední a východní Evropy k nám nakonec dorazilo 1,5 milionu lidí. To je přece obrovský pohyb populace. My ho musíme lépe kontrolovat. Ano, je to téma, na které chci zavést řeč při jednáních o nových podmínkách našeho členství v EU," prohlásil David Cameron na BBC v Show Andrewa Marra.

V současnosti by stanovení početního stropu odporovalo unijním předpisům ohledně volného pohybu osob.

Ministerský předseda zopakoval, že pokud zůstane ve své funkci, nejpozději do konce roku 2017 rozhodnou Britové v referendu o případném vystoupení z EU.

„Premiér se snaží znít jako já, jenže já svým slovům opravdu věřím," komentoval Cameronovo vystoupení šéf euroskeptické strany UKIP Nigel Farage.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme