Česko podle statistik patří k nejbezpečnějším zemím Evropské unie

Česko patří podle údajů Statistického úřadu Evropských společenství k nejbezpečnějším zemím v Evropě. Nejnovější zpráva Eurostatu uvádí, že se kriminalita u nás snižuje. Jako jedné z mála nových unijních zemí se Česku daří potírat i obchod s drogami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropská unie | Foto: europa.eu.int

Míra kriminality u nás má klesající tendenci. Za posledních 12 let se snížila o dvě procenta. V počtu případů násilné trestné činnosti se zatím trend nemění. Jsme mezi průměrnými zeměmi.

Nejhorší výsledky v počtu spáchaných vražd má Litva, na kterou připadá přes deset zabitých na 100.000 obyvatel. Naopak nejlépe je na tom nejmenší člen Unie, Malta. Tam ročně zemře rukou vraha statisticky vzato necelý jeden člověk.

Česko si vede dobře v boji s pašováním drog. Zatímco u nás podle Eurostatu meziročně klesá počet případů této trestné činnosti o osm procent, země na východním okraji Unie, jako jsou Bulharsko, Maďarsko, Polsko nebo Rumunsko, se potýkají s jejím nárůstem o celou jednu čtvrtinu.

Pavel Novák, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme