Dahlgrena předvedou před americký soud. Je podezřelý ze čtyřnásobné vraždy v Brně

Před soudcem dnes stane v Americe Kevin Dahlgren. Mladík obviněný v České republice ze čtyřnásobné vraždy bude v Alexandrii u Washingtonu vysvětlovat svě činy před federálním soudem. Žaloba žádá jeho vydání do České republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nebezpečný podezřelý Kevin Dahlgren | Foto: Policie ČR

Kevin Dahlgren strávil posledních několik dnů v cele předběžného zadržení v Alexandrii u Washingtonu. Českému rozhlasu to bez dalších podrobností potvrdila federální policie US Marshals Service.

Dnes má dvacetiletý Američan před federálním soudcem vyslechnout obvinění. Měl by se dozvědět, jestli bude na rozhodnutí o vydání do České republiky čekat dál ve vazbě.

Minulý čtvrtek ho po příletu z Vídně zadrželi agenti FBI na Dullesově mezinárodním letišti u Washingtonu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O předvedení podezřelého Dahlgrena před soud v Alexandrii u Washingtonu mluvili zpravodaj Jan Pohanka a dosvadní vývoj vyšetřování čtyřnásobné vraždy shrnul reportér Nikola Bojčev

Obětí vraždy, z níž je Dahlgren v Česku obviněn, je celá rodina: rodiče a dva dospělí synové. Američan byl jejich vzdálený příbuzný. Policie příliš podrobností neoznámila. Prozradila jen, že k vraždám došlo postupně a za použití různých zbraní, nikoli však střelné, a s neobyčejnou brutalitou.

Podle svědků usmrtil Kevin Dahlgren své příbuzné nožem. Jejich těla zabalil do látky a pokusil se je v garáži zapálit. Právě stoupající kouř upozornil okolní sousedy, kteří zalarmovali hasiče a policii.

V případě, že by americké úřady žádosti vyhověly, hrozí podezřelému u českého soudu až doživotní trest.

Dosud ale Spojené státy žádného svého občana nevydaly k trestnímu stíhání v jiném státě. Není tedy moc pravděpodobné, že by se tak stalo teď. Američané by ho v takovém případě ani nesoudili. Drží se totiž zásady teritoriality. To znamená, že se nezabývají tím, co se stalo mimo území USA.

Vít Pohanka, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme