Další oteplování vztahů mezi Korejemi

Severní a Jižní Korea se dohodly na otevření stálého místa pro setkávání členů rozdělených rodin z obou zemí. Shodli se na tom představitelé severokorejského a jihokorejského Červeného kříže na své historicky první schůzce. Jak doplňuje východoasijský zpravodaj Radiožurnálu Robert Mikoláš, dosud se obyvatelé rozděleného poloostrova mohli setkávat jen výjimečně a podle předem stanoveného harmonogramu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jižní Korea

Poprvé po více než 50 letech se budou moci členové rozdělených rodin, kterým je v průměru 70-80 let, setkat na dvou konkrétních místech. Jedno z nich se nachází v Severní Koreji v Diamantových horách, druhé v Koreji Jižní, v železniční stanici Dorasan. Ta má být poslední zastávkou na trati, která spojí obě země a jejíž zprovoznění se plánuje na konec letošního roku.

Od historického summitu v roce 2000 se dosud uskutečnila 4 setkání příbuzných rozdělených korejskou válkou. Podle mezinárodních pozorovatelů se jedná o další důkaz oteplování vztahů na Korejském poloostrově i v celé oblasti východní Asie. V polovině září má dojít i k vůbec první schůzce na nejvyšší úrovni mezi Severní Koreou a Japonskem.

Markéta Kaclová, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme