Další Rus kupuje britský fotbalový klub

Vloni koupil ruský ropný magnát Roman Abramovich londýnský fotbalový tým Chelsea, a nyní britská média informují o další ruské transakci tohoto typu - ruský papírenský gigant Boris Zingarevich připravuje koupi Evertonu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

fotbalový stadion | Foto: Jan Rosenauer

Bylo by zřejmě přeháněním říci, že anglický fotbal se porušťuje, ale vezmeme-li v úvahu staré anglické pořekadlo - peníze hovoří - pak rozhodně platí, že anglický fotbal vítá s čím dál tím víc otevřenou náručí soukromý ruský kapitál. Ostatně je to v naprostém souladu s anglickou liberální tradicí. Nedělní list Mail on Sunday oznámil nejnovější nástup ruského kapitálu na anglický fotbalový trh pod titulkem "Everton se připravuje na ruskou revoluci", zatímco článek na titulní straně v Sunday Times je nadepsán: "Další ruský magnát kupuje Everton". Spolumajitel největší ruské firmy na výrobu papíru a celulozy Boris Zingarevich se podle spolehlivých zpráv rozhodl investovat do klubu Everton dvacet milionů liber, to je 900 milionů korun. Pravda, to je pouhá třetina loňské investice Romana Abramoviče do klubu Chelsea, nicméně v budoucnu prý Zingarevič hodlá dále přisazovat.

Klub Everton ve střední Anglii je zadlužen až po uši a jeho vyhlídky v poslední době nebyly nejlepší. Zingarevičova injekce má klubu přinést finanční jistotu. Roman Abramovič od loňska utratil v klubu Chelsea přes dvě stě milionů liber na nové hráče. I když Zingarevič, který má převzít čtyřicetiprocentní podíl v Evertonu, možná nebude tak štědrý jako Abramovič, klub si od něho slibuje dost - na příklad udržení mladého hráče Waina Rooneyho, který je nejnovějšímobjevem anglické kopané poslední doby. Jeho cena se odhaduje na 30 milionů liber. Všechno se má podepsat brzy, a je prý jen malá naděje, že se celá dohoda rozpadne.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme