Další vyjednávání o pomoci Řecku odsouhlasili i němečtí poslanci

Německý spolkový sněm odsouhlasil jednání o další finanční pomoci Řecku. Prosazovala ho kancléřka Angela Merkelová. Všechny poslance ze své frakce CDU/CSU nepřesvědčila, přesto pro další vyjednávání s Řeckem hlasovala jasná většina německých poslanců. Mandát pro vládu schválili také poslanci v Rakousku, Francii nebo Finsku. Odsouhlasit ho musí ještě parlamenty na Slovensku, v Estonsku a v Nizozemsku.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kancléřka Angela Merkelová a ministr financí Wolfgang Schäuble před hlasováním německého parlamentu o pomoci Řecku

Kancléřka Angela Merkelová a ministr financí Wolfgang Schäuble před hlasováním německého parlamentu o pomoci Řecku | Zdroj: Reuters

Vlády potřebují souhlas parlamentu, aby mohly vyjednávat o detailech pomoci, na níž se na začátku tohoto týdne dohodla eurozóna.

Dohoda počítá s pomocí zadluženému Řecku ve výši až 86 miliard eur (2,3 bilionu korun) z Evropského stabilizačního mechanismu.

„Je to poslední pokus, jak zvládnout tento obtížný úkol,“ řekl německý ministr financí Wolfgang Schäuble krátce před hlasováním.

Pro návrh nakonec zvedlo ruku 439 německých poslanců, proti jich bylo 119 a 40 se hlasování zdrželo. Spolkový sněm má celkem 631 křesel, hlasů bylo odevzdáno 598.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme