Desetina amerických občanů odvolila

Republikánský kandidát na amerického prezidenta George Bush si zatím vede lépe než demokrat John Kerry. Američané, kteří už volili, mu dali více hlasů. Tvrdí to televizní stanice BBC. Kerry prý také začíná ztrácet některé hlasy středozápadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

John Kerry a George Bush

Už desetina amerických voličů odevzdala svůj hlas a přestože se volební lístky ještě nepočítají, povolební odhady ukazují, že si mezi těmito voliči vede lépe George Bush v poměru hlasů 51 ku 47 procentům. Voliči, kteří už se dostavili k volebním urnám, jsou obyčejně staršího věku, převažují mezi nimi ženy a jsou zpravidla více naklonění republikánům.

Americké soudy už řeší první případy podvodů týkající se zejména registrace voličů, neboť se objevují případy, kdy tisíce z nich uvedly nepravdivé údaje včetně falešné adresy. Více než polovina amerických voličů je proto přesvědčena o tom, že bezprostředně po volebním úterý nastoupí právníci a konečné slovo týkající se volebních výsledků bude mít až soud.

Markéta Kaclová, Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme