Discovery se vrátil na Floridu

Raketoplán Discovery se z Kalifornie vrátil na mateřskou základnu na Mysu Canaveral na Floridě. Vesmírné plavidlo překonalo přelet nad Spojenými státy na trupu speciálně upraveného letadla Boeing 747. V následujícím půlroce se s obnovením letů raketoplánů nepočítá.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

přeprava Discovery na Floridu

přeprava Discovery na Floridu | Zdroj: ČTK

Atraktivní podívaná na přelet jumbo jetu, na jehož trupu je připevněný raketoplán, stála přes milión dolarů a připomněla problémy, které měl raketoplán Discovery před startem i to, že nakonec vzhledem ke špatnému počasí na Floridě musel přistát v Kalifornii.

Raketoplán Discovery se tak s pomocí dopravního letadla dostal do Kennedyho vesmírného střediska, kde měl přistát už před téměř dvěma týdny. Není kam spěchat, další mise raketoplánů byly odloženy nejméně do března příštího roku.

Miroslav Konvalina, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme