Druhý strůjce vlakových atentátů se ukrývá ve Skandinávii

Německá policie už zná totožnost i druhého pravděpodobného pachatele nezdařených vlakových útoků z konce července. Podle médií jde o 20letého Libanonce, který se zřejmě ukrývá v cizině. Ze stejné blízkovýchodní země pochází i jeho komplic, který od soboty sedí ve vyšetřovací vazbě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklisté ve vlaku | Foto: Jan Rosenauer

Druhý mladík stojící pravděpodobně za pokusy vyhodit do vzduchu regionální vlaky, se zřejmě skrývá ve Skandinávii. Podle informací různých německých médií zatkla policie při raziích, mimo jiné v Essenu a Oberhausenu, několik podezřelých.

Deník Süddeutsche Zeitung přinesl informaci o tom, že oba podezřelí odletěli pár hodin po zpackaných atentátech do Istanbulu. Odtud se student zatčený v sobotu v Kielu vrátil z nepochopitelných důvodů zpátky do Německa.

Úřady stále neznají motiv teroristických útoků. Zatčený mladík měl vypovědět, že v současném konfliktu mezi Izraelem a hnutím Hizballáh přišel o život jeho bratr.

Podle televize ARD je rodina zadrženého Libanonce napojená na islamistickou a v Německu zakázanou stranu Hizb ut-Tahrir.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme