Evropané by za amerického prezidenta chtěli Baracka Obamu

Evropané by chtěli, aby prezidentem Spojených států zůstal Barack Obama. Víc než 70 procent z nich je spokojeno s tím, jak během svého prvního prezidentského období jednal na mezinárodní scéně. Ukázal to nedávný průzkum prestižní nadace German Marshall Fund, provedený ve víc než desítce evropských zemí. Evropané oceňují hlavně Obamův způsob boje s mezinárodním terorismem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barack Obama | Zdroj: Reuters

Po zvolení Baracka Obamy americkým prezidentem zavládlo v Evropě doslova nadšení. Když Obama před třemi lety přijel do Prahy, lídři zemí Evropské unie se podle zákulisních zpráv předháněli v tom, kdo se s ním nechá vyfotit.

Oproti minulým rokům teď Obamova popularita v Evropě o něco klesla. Evropané mu ale stále dávají jednoznačnou přednost před jeho vyzyvatelem Mittem Romneym.

Diplomaté většinou tvrdí, že vztahy mezi Evropou a Amerikou zůstanou v podstatě stejné bez ohledu na výsledek dnešních voleb.

Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme