Francouzská firma Spanghero dodávala koňské maso místo hovězího vědomě

Skandál s prodejem koňského masa místo hovězího má ve Francii prvního viníka. Vyšetřování tamních úřadů ukázalo, že potravinářská společnost Spanghero maso z koní dodávala místo hovězího vědomě. Naopak rumunské firmy, které ve skandálu rovněž figurují, zřejmě neměly o podvodu ponětí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo společnosti Spanghero ve francouzském Castelnaudary | Zdroj: Reuters

Ministryně zemědělství a výživy Stéphane Le Follová potvrdila, že její úřad společnosti Spanghero patrně odejme licenci.

Tajemník ministerstva pro sociální politiku a ekonomiku Benoit Hamon naznačil, že v případu mohou padnout dokonce i tresty vězení, a to až na dva roky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Francouzská firma vědomě dodávala koňské maso místo hovězího. S podrobnostmi se přihlásil Jan Šmíd

Firma zaměstnává téměř 400 lidí. Odebrání licence by sice nemuselo znamenat její zánik, ale její pověst to výrazně poškodí.

Společnost obvinění odmítá. Její zástupci se ještě minulý týden nad odhalením podvodu pohoršovali a hrozili žalobami na neznámého pachatele.

Zítra zamíří do centrály společnosti Spanghero vyšetřovatelé a prověřovat se budou i další dodavatelské společnosti. Francouzská vláda v reakci na skandál chce také zavést systém kontrol, aby se něco podobného už nemohlo opakovat.

Jan Šmíd, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme